18 ویژگی و آمار Gen Z برای بازاریابان [2022]

18 ویژگی و آمار Gen Z برای بازاریابان [2022]

با تبدیل شدن Gen Z به نیرویی که در بین مصرف کنندگان قابل محاسبه است، برندها باید انتظارات خود را برآورده کنند. و اجازه دهید به شما بگویم، آنها بسیار بیشتر هستند، که جای تعجب نیست زیرا ما در مورد اولین نسل بومی دیجیتال از مصرف کنندگان صحبت می کنیم.

پلتفرم طراحی تبلیغات Creatopy برای کمک به برندها در تصمیم‌گیری از کدام کانال‌های ارتباطی برای استفاده و ایجاد پیام‌های تبلیغاتی که تأثیرگذار است، به عادات و ترجیحات خرید و آنلاین آنها برای افراد بین 18 تا 26 سال ساکن ایالات متحده نگاه کرد. 1100 Gen Xers را مورد بررسی قرار داد. هدف این بود که ژن Zs را بهتر درک کنیم و به حقایق ملموسی دست پیدا کنیم که برندها می توانند از آنها در زمانی که می خواهند محصولات خود را به بازار عرضه کنند، استفاده کنند. کنجکاو هستید که آنها چه چیزی را کشف کردند؟

فهرست مطالب

ویژگی ها و آمار Gen Z

قبل از ورود به یافته های نظرسنجی، اجازه دهید به برخی از اطلاعات اولیه درباره ژنرال Z نگاهی بیندازیم.

1. آنها متنوع ترین نسل در تاریخ آمریکا هستند

همانطور که می دانید Gen Xers افرادی هستند که بین سال های 1996 تا 2012 متولد شده اند. چیزی که ممکن است به خوبی شناخته شده نباشد متنوع ترین نسل در تاریخ آمریکا از نظر قومیت و نژاد، پیش بینی می شود که اکثریت آنها تا سال 2026 غیر سفیدپوست شوند.

2. آنها تنبل نیستند

اگرچه رسانه ها اغلب آنها را به عنوان افرادی که مشتاق کار نیستند به تصویر می کشند، داده های اداره آمار کار ایالات متحده نشان می دهد که تقریباً 7.3 میلیون نفر ژنرال Z وجود دارد. من تمام وقت کار می کنمn سالانه در ایالات متحده و همچنین 6.3 میلیون کارگر پاره وقت.

3. 40 درصد از جمعیت مصرف کننده جهان را تشکیل می دهند

جای تعجب نیست که قدرت مخارج Gen Z به 360 میلیارد دلار رسیده است. آنها در حال حاضر 40 درصد از مصرف کنندگان جهانی را تشکیل می دهند و انتظار می رود تا پایان سال 2022 بیش از 41 میلیون خریدار دیجیتال آمریکایی را تشکیل دهند.

Gen Z عادات خرید

با این که Gen Z قدرت خرج زیادی دارد، ممکن است بپرسیم که این نسل واقعاً چگونه خرید کرده است. آیا آنها تمایلی به خرج کردن بیشتر یا کمتر از هزاره ها دارند؟ چه چیزی می خواهند بخرند؟ در اینجا چند پاسخ آورده شده است.

4. منابع درآمد ثابتی دارند

وقتی از او پرسیده شد که آیا منبع درآمد ثابتی دارد یا خیر، بیش از 70 درصد پاسخ دهندگان پاسخ مثبت دادند، این بدان معنا نیست که بقیه هیچ درآمدی ندارند. فقط در مورد آن فکر کنید: بسیاری از Gen Xers هنوز دانش آموز هستند، بنابراین آنها برای کسب درآمد به کارهای جانبی (ایده های کسب و کار کوچک در اینجا) تکیه می کنند، مانند فروش مجدد اقلام، انجام کارهای چشمگیر، یا راه رفتن با سگ ها. بخش بزرگی از این درآمد نیز صرف پس‌انداز می‌شود، چه سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال یا گذاشتن پول در حساب‌های بازنشستگی.

5. خریدار بی‌تحرکی نیستند

بنابراین، ژنرال Z دلارهای خود را چگونه خرج می کند؟ خوب، ممکن است تعجب برانگیز باشد، اما آنها خریدارانی نیستند. حتی با وجود اینکه حدود 50 درصد به صورت آنلاین خریدهای ماهانه انجام می دهند، همان درصد وقتی به چیزی نیاز دارند خرید کنندو 33٪ به دنبال معاملات عالی هستند و در صورت فروش خرید می کنند.

یک توضیح برای این ممکن است بحران مالی سال 2008 باشد، که طی آن ژنرال Xers والدین و خانواده‌های خود را با بلاتکلیفی اقتصادی مواجه کردند، که در نهایت درک آن‌ها از پول را شکل داد و از درآمدشان در حین رشد محافظت کرد. این نشان می‌دهد که ژنرال Z راه‌های هوشمندانه زیادی برای کسب درآمد پیدا کرده است، به این معنی نیست که سریعاً آن را صرف لذت موقت می‌کنند.

6. به مسئولیت اجتماعی اهمیت می دهند

بنابراین، ژنرال Z یک جمعیت متنوع است، با نظرات قوی در مورد مسائل مختلف اجتماعی. طبیعتاً می خواهند از برندهایی خرید کنند که در بهبود جامعه نقش دارند. این که آیا این به معنای تشویق بازیافت، حفاظت از محیط زیست، یا اتخاذ موضع در مورد برابری و عدالت نژادی باشد، به هر برند بستگی دارد. نکته مهم این است که در مورد آن صادق باشید و از صمیم قلب به آن متعهد باشید زیرا اگر چیزی وجود داشته باشد که ژنرال Z بتواند به راحتی آن را تشخیص دهد، آن کنشگری جعلی و نشانه های فضیلت است.

استفاده و ترجیحات شبکه های اجتماعی Gen Z

این نسل از مصرف کنندگان با فن آوری از سنین پایین به اتصال به اینترنت عادت کرده اند. با توجه به ارتباط آنها با رسانه های اجتماعی، واضح است.

۷- روزی ۵-۱ ساعت را در شبکه های اجتماعی می گذرانند

اکثر پاسخ دهندگان در نظرسنجی 1 تا 5 ساعت در روز را صرف خوراک خود می کنند. تنها 11 درصد از آنها کمتر از یک ساعت را در شبکه های اجتماعی سپری می کنند.

8. از شبکه های اجتماعی برای تحقیق و خرید استفاده می کنند

اما به خاطر داشته باشید که آنها فقط از رسانه های اجتماعی برای برقراری ارتباط و به روز بودن از آخرین اخبار استفاده نمی کنند. آنها همچنین از آن برای تحقیق در مورد محصولات یا برندها و تصمیم گیری برای خرید استفاده می کنند. مطالعات بی‌شماری این را نشان داده‌اند، زیرا در نمودارهای بازاریابی نشان داده می‌شود.

نقطه ضعف این است که آنها همچنین دارای بازه توجه کوتاه هستند، به این معنی که برند شما تنها چند ثانیه فرصت دارد تا تاثیر ماندگاری داشته باشد. شما باید راه های خلاقانه دیگری را برای استفاده از آن پنجره بسیار کوچک زمان پیدا کنید.

9. آنها YouTube، TikTok و IG هستند. طرفدار هستند

یوتیوب، تیک تاک و اینستاگرام محبوب‌ترین پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی در میان Gen Z هستند. این ممکن است به این دلیل باشد که آنها در محتوایی که ایجاد می‌کنند یا اینکه دو برابر بیشتر از Millennials محتوای ویدیویی مصرف می‌کنند، و اینجاست که آن را پیدا می‌کنند.

با این حال، کسب و کار شما ممکن است بخواهد تبلیغات YouTube یا محتوای ارگانیک YouTube را ببیند (تعداد زیادی از ویدیوهای YouTube در اینجا مشاهده شده است).

10. فیس بوک و اسنپ چت محبوبیت کمتری دارند

اسنپ ​​چت و فیس بوک در نسل Z محبوبیت کمتری دارند – آنها هنوز استفاده می شوند، اما در خط مقدم نیستند. این ارقام به تنهایی ثابت می کند که، به خصوص وقتی صحبت از Gen Z به میان می آید، سرمایه گذاری زمان، پول و تلاش در تبلیغات رسانه های اجتماعی باید اولویت اصلی برندها در سال 2022 و پس از آن باشد. به هر حال، اولین قدم برای دستیابی به مخاطبان هدف این است که در جایی که هستند باشید.

بازاریابی برای Gen Z: What Works and What Flops

با آنلاین بودن همیشه، Gen Z به راحتی در دسترس هستند، اما این بدان معنا نیست که هر نوع تبلیغاتی به راحتی روی آنها تأثیر می گذارد. کسب و کار شما نیاز به تلاش واقعی برای درک اولویت های خود دارد.

11. Wockvertizing Flop

محتوای برند سفت و سخت و «واکورتیزینگ» شانس پیروزی بر Gen Z را ندارند. آنها از برندها می خواهند که به زبان آنها صحبت کنند و هرگونه اقدام نمایشی را رد می کنند. آنها به عنوان اولین نسل بومی دیجیتالی مصرف‌کنندگان، یاد گرفته‌اند که چگونه اصالت را تشخیص دهند و در رد هر چیزی که به عنوان جعلی، نامربوط، گمراه‌کننده یا تقلبی به نظر می‌رسد، دریغ نخواهند کرد.

12. UGC کار می کند

در عوض، آنچه کار می کند و کاری که کسب و کار شما باید انجام دهد، محتوای تولید شده توسط کاربر، از جمله تأثیرگذاران است، زیرا Gen Xers به ​​احتمال زیاد روابط معتبری با آنها ایجاد می کند.

یک بازنشر اینستاگرام از یک بازپست … UGC نهایی.

13. تبلیغات بصری جذاب کار می کنند

این در مورد اعتماد به Gen Z است، بنابراین آنها از تبلیغاتی قدردانی می کنند که با ارزش های اصلی برند مطابقت دارند. با این حال، تبلیغات خلاقانه و بصری نیز توجه آنها را جلب خواهد کرد.

14. Clickbaity Ad Flop

از سوی دیگر، Gen Xers از تبلیغات کلیکی یا تبلیغاتی که بیش از حد طولانی هستند، بیزار هستند زیرا حوصله تماشای آنها را ندارند. تبلیغات مخرب به همان اندازه ایده های بدی هستند و باید با تبلیغاتی جایگزین شوند که احساسات اصلی دارند.

15. تبلیغات ویدئویی و ثابت کار می کند

وقتی از شما خواسته شد که بین تبلیغات استاتیک و ویدیویی یکی را انتخاب کنید، پاسخ ها تقریباً به طور مساوی تقسیم شدند، که نشان می دهد هر دو کانال تبلیغاتی در صورت استفاده صحیح می توانند معجزه کنند. Gen Z ممکن است محتوای ویدیویی بیشتری را در رسانه های اجتماعی مصرف کند، اما ممکن است لزوماً تبلیغات ویدیویی را به تبلیغات ثابت ترجیح ندهد.

16. کار تلویزیون و چاپ نیز

با این حال، بزرگترین شگفتی زمانی رخ داد که آنها فاش کردند که هنوز بر تبلیغات سنتی نسبت به سایر اشکال تکیه می کنند. تلویزیون و چاپ زنده هستند و لگد می زنند.

17. فلاپ داده های شخصی

Gen Z از تبلیغاتی که به داده های شخصی متکی هستند قدردانی نمی کند. بیایید واقعی باشیم، اکثر ما اینطور نیستیم، اما مصرف کنندگان بومی دیجیتال بیشتر از نسل های دیگر به حفظ حریم خصوصی خود اهمیت می دهند. 60٪ از پاسخ دهندگان برای یک تجربه شخصی تر، داده های شخصی را ارائه نمی دهند و 75٪ معتقدند که تبلیغاتی که بر داده های شخصی تکیه دارند توهین آمیز هستند.

18. توابع شفافیت

به اهمیت ایمان برمی گردد. اگر برندها می‌خواهند Gen Z به آنها اعتماد کند، باید استفاده از داده‌های شخصی را آسان‌تر کنند یا حداقل متعهد شوند که در مورد آن کاملاً شفاف باشند.

نحوه بازاریابی Gen Z: نکات کلیدی

  • اعتماد، اعتماد، اعتماد. ژنرال Z می تواند عدم اصالت را با دیدن آن تشخیص دهد. اگر برندها می خواهند به ژنرال Z جذابیت داشته باشند، باید شروع به ایجاد روابط مبتنی بر اعتماد کنند.
  • فراگیر بودن و نسبیت برای ایجاد اعتماد، برندها باید به زبان Gen Z صحبت کنند و ارزش های آن را درک کنند. زمان آن فرا رسیده است که بر تبلیغات فراگیرتر تمرکز کنید و با افرادی (چه اینفلوئنسرهای خارجی یا کارمندان شرکت) که بخشی از Gen Z هستند کار کنید.
  • ارتباط حضوری. به همان اندازه که Gen Z از فناوری آگاه است و در دنیای آنلاین غوطه ور است، آنها همچنان برای ارتباطات شخصی ارزش قائل هستند. برندها باید بر ارائه تجربیات ترکیبی از طریق بازاریابی بین کانالی اول مشتری تمرکز کنند.
  • هرگز قدرت یک معامله خوب را دست کم نگیرید. Gen Z می داند که چگونه تخفیف های عالی پیدا کند و طرفدار زیادی از قیمت های خرده فروشی نیست، بنابراین مارک ها باید استراتژی های فروش خود را بر این اساس تنظیم کنند.

ویژگی ها و آمارهای نسل Z بیشتری می خواهید؟

Gen Z نشان دهنده بخش بزرگی از مصرف کنندگان امروزی است. اگر آنها در بازار هدف شما هستند و می خواهید آنها محصولات یا خدمات شما را بخرند، باید به آنها گوش دهید.

Gen Z اولین نسل بومی دیجیتالی است که بیشتر وقت خود را آنلاین می گذراند و درآمد ثابتی دارد. اما آنها همچنین به جامعه اهمیت می دهند و مایل به حمایت از برندهایی هستند که ارزش های آنها با ارزش های آنها مطابقت دارد.

برندهایی که درک کنند چه چیزی آنها را برای نسل هزاره منحصر به فرد می کند و استراتژی های بازاریابی خود را بر اساس آن تنظیم می کنند در دراز مدت موفق خواهند بود.

می توانید وایت پیپر Crytopy را بر اساس نظرسنجی دانلود کنید و تمام یافته ها را در اینجا کشف کنید.

درباره نویسنده

مونیکا آلدیا یک متخصص بازاریابی محتوا با اشتیاق شدید به نوشتن است. مونیکا شروع به کار بر روی صفحات فرود آپارتمان برای اجاره به عنوان یک کپی رایتر SEO کرد. او اکنون به عنوان بخشی از تیم Creatopy، مقالات آموزشی و راهنماهایی در مورد تبلیغات و گرایش های بازاریابی می نویسد.