منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تست کمپین PPC: بایدها و نبایدها برای تبدیل ریسک به پاداش

تست کمپین PPC: بایدها و نبایدها برای تبدیل ریسک به پاداش

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تست کمپین PPC: بایدها و نبایدها برای تبدیل ریسک به پاداش

جنبه های خاصی از بازاریابی وجود دارد که همیشه در مورد رشد کسب و کار آنلاین شما بیش از سایرین مورد توجه قرار می گیرد. یکی از آزمایش کردن،

این وسواس (و به برخی استنباط، وسواس) با داده ها به دنیای بازاریابی محدود نمی شود، زیرا به نظر می رسد که بیشتر جنبه های جامعه به یک مدل «داده محور» تغییر کرده اند.

اتخاذ تصمیمات مبتنی بر داده در بازاریابی فوق العاده ارزشمند است، اما برای هر چیزی زمان و مکان وجود دارد و بازاریابی خود بسیار بیشتر از اعداد است.

الگوی رفتاری مبتنی بر داده توسط workchronicles.com

منبع تصویر

داده هایی که کمپین های بازاریابی موفق را هدایت می کنند ممکن است قبل از ایجاد کمپین مذکور قابل عمل نباشند. مرغی که تخم‌گذاری می‌کند و آزمایش را امکان‌پذیر می‌کند، خلاقیتی است که نتایج را به وجود می‌آورد و داده‌هایی را که تصمیم‌گیری می‌کند، تقویت می‌کند.

در این پست به شما خواهم گفت که تست A/B از منظر رسانه های پولی چیست، چه زمانی لازم است و چه زمانی توانایی های انسانی مانند خلاقیت، شهود و عقل سلیم در سطح پایه قرار دارند.

منظور ما از “تست” دقیقا چیست؟

انواع مختلفی از تست در بازاریابی وجود دارد، از جمله تست چند متغیره، تست قابلیت استفاده، و تست محتوا، اما برای سادگی در تبلیغات پولی، بیشتر به تست A/B اشاره می کنیم.

با تست A/B، شما دو نوع از یک آگهی یا صفحه فرود ایجاد می‌کنید، و همه چیز به جز یک عنصر یکسان است، بنابراین می‌توانید ببینید که کدام تغییر بیشتر تبدیل می‌شود. می توانید کپی آگهی، رنگ دکمه ها، عناصر خلاقانه، طول صفحه فرود و موارد دیگر را آزمایش کنید.

نمونه تست Google Ads A/B

متغیری که عملکرد بهتری دارد برای رسیدن به اهمیت آماری نیاز دارد، که Investopedia آن را اینگونه تعریف می‌کند: «این ادعا که نتایج حاصل از داده‌های تولید شده توسط آزمایش یا آزمایش احتمالاً به یک علت خاص منتسب است.» اهمیت آماری سطح بالا نشان می‌دهد که یک ارتباط مشاهده شده بعید است به دلیل شانس باشد

شما معمولاً 95% اطمینان می خواهید تا فرض کنید که یک تغییر یا تغییر از نظر آماری معنی دار است.

تعریف معناداری آماری

منبع تصویر

چه زمانی برای شروع آزمایش مناسب است؟

بسیاری از آنها یک رویکرد بسیار “علمی” را در خارج از دروازه اتخاذ می کنند، هر برداشت و کلیک را با ذره بین تجزیه و تحلیل می کنند و آزمایش های ظریفی را بر روی آزمایش های ظریف با تغییرات جزئی در نسخه تبلیغاتی و خلاقانه انجام می دهند.

مشکل این است که آنها با تمرکز بیش از حد روی جزئیات کوچک خیلی سریع خود را محدود می کنند. رسانه‌های پولی موفق همیشه از نظر کیفیت پاسخ یا نتایجی که ممکن است هنگام شروع کار تجربه کنید، برنده فوری نیستند.

به عنوان مثال، با کانالی مانند Google Ads، صبر و مشاهده کلیدهای یادگیری این است که کدام اهرم ها را بکشید و کجا باید تنظیمات استراتژیک انجام دهید. می توانید یک تبلیغ ایجاد یا ایجاد کنید و تنظیمات را انجام دهید و یک یا دو هفته صبر کنید تا اثر را ببینید. همچنین، مدت زمان یادگیری الگوریتم باید در نظر گرفته شود.

تست کمپین PPC: بایدها و نبایدها برای تبدیل ریسک به پاداش

بنابراین سوال این است که از چه زمانی باید آزمایش را شروع کنید؟

هر کسب و کاری متفاوت است – مرحله رشد آنها، تعداد منابع خلاقانه موجود و صنعتی که در آن رقابت می کنند. تبلیغات و استراتژی هایی که از ابتدا انتخاب می کنید اغلب بر رشد حساب های تبلیغاتی پولی شما، چه خوب و چه بد، تأثیر می گذارد.

با توجه به تجربه من، آزمایش باید زمانی شروع شود که با نتایجی که به دنبال آن هستید جذابیت بیشتری کسب کردید. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید از یک فرم سرنخ ارسال شده تبدیل ایجاد کنید، باید پس از مشاهده برخی نتایج، آزمایش را شروع کنید. بنابراین اکنون ممکن است فکر کنید، “اگر من هیچ نتیجه ای ایجاد نکنم و بنابراین برای انجام این کار نیاز به آزمایش داشته باشم چه؟” پاسخ من به این سوال جدا کردن آزمون از استفاده کنید،

تست در مقابل آزمایش

از دیدگاه بازاریابی پولی، آزمایش کردن مقایسه کنترل با تغییر شما در حال “آزمایش” یک نوع جدید در برابر یک نوع موجود هستید تا ببینید آیا تغییراتی که ایجاد می کنید از نظر آماری قابل توجه هستند یا خیر.

استفاده کنیداز سوی دیگر، خلاقیت شما برای ایجاد انواع تبلیغات یا تبلیغات مختلف در برابر مخاطبان هدف شما به جریان می افتد تا ببینید چه چیزی بیشترین جذب را دارد.

آزمایش Google Ads

آزمایش‌ها را نباید با Google Ads Experiments، که یک ویژگی در پلتفرم است، اشتباه گرفت.

برخی ممکن است اسم آن را تست بگذارند اما به نظر من کمتر علمی و محدود کننده است. هنگامی که شروع به جمع‌آوری داده‌ها و بازخوردهای معنی‌دار کردید، می‌توانید آن‌چه را که در آن چارچوب کار می‌کند و آزمایش می‌کند، شناسایی کرده و آن را به صفر برسانید.

نحوه استفاده صحیح

وقتی در مرحله آزمایش و اکتشاف هستید، استراتژی اجرا نیز همینطور است. در شبکه های اجتماعی پولی، بهتر است یک شخصیت هدف را به صورت دستی ایجاد کنم، سپس 3 تا 4 تبلیغ برای آن شخص ایجاد کنم.

با نگاهی به هدف مشتری، این تبلیغات از منظر تبدیل یا ترافیک وب در یک راستا خواهند بود. همچنین معمولاً یک مخاطب هدف‌گیری مجدد ایجاد می‌کنم تا با بازدیدکنندگانی که قبلاً با نام تجاری آشنا هستند آزمایش کنم. از آنجا، می‌توانیم تنوع بیشتری از تبلیغات را وارد کنیم، با کپی یا خلاقیت آزمایش کنیم و به کمپین اجازه اجرا و جمع‌آوری داده‌ها را بدهیم.

نمونه هایی از انواع تبلیغات

این مرحله به ما امکان می‌دهد میزان پذیرش مخاطبان از پیام‌های مختلف را ارزیابی کنیم و در نهایت داده‌ها به ما اطلاع می‌دهند که کجا باید بیشتر تحقیق کنیم. برای یکی از مشتریان من، ما توانستیم نسبت سرنخ به فرصت فروش را تا بیش از 15 درصد افزایش دهیم، صرفاً با درک اینکه زبان خاص و عناصر خلاقانه نسبت به سایرین در بین مخاطبان ما طنین انداز می شوند. ما به این نتیجه رسیدیم که به جای اینکه در آزمایش اولیه خیلی سخت گیر نباشیم، اجازه دهیم تبلیغات اجرا شود و سپس یافته ها را ارزیابی کنیم.

همکف؟ هدف از مرحله آزمایش یا اکتشاف ایجاد یک خط پایه است که به شما امکان می دهد انتظارات و همچنین اهدافی را برای بهبود تعیین کنید. این شما را فراتر از مرحله آزمایشی به مرحله آزمایش می برد. از آنجا می‌توانید مدلی برای آزمایش بسازید که امکان بهبود کمی در عملکرد را بدون خطر امتحان کردن یک مجموعه انتشار کاملاً جدید فراهم کند.

چگونه (و چه زمانی) از آزمایشی به آزمایش دیگر حرکت کنیم

برای ساده‌تر کردن فرآیند آزمایش و آزمایش، من از تجربیاتم مراحل ایجاد حساب تبلیغاتی پولی و کارهایی که باید انجام دهید را بیان می‌کنم:

مرحله اولیه: فقط آزمایش

اگر کمپین یا حساب کاربری گوگل ادز خود را از ابتدا شروع می کنید، در درجه اول باید بر روی ردیابی مناسب، پیاده سازی پیکسل و غیره تمرکز کنید. مهمترین بخش این مرحله اولیه، دانستن هدف کلی خود برای تبلیغات و اطمینان از اینکه وب سایت و CRM شما به درستی این نتایج را ردیابی می کنند، خواه بازدید از وب سایت یا تبدیل باشد.

Google Ads Advanced Conversion Setup - Google Ads Conversion Tracking Tag

از آنجا باید آن هدف کلی را در نظر بگیرید و شروع به ساخت کمپین هایی کنید که قرار است وارد مرحله آزمایش شوند.

اگر جستجوی پولی است، کمپین هایی را برای عبارات جستجوی مارک تجاری خود و برخی از مرتبط ترین عبارات خود از طریق تحقیق کلمات کلیدی ایجاد کنید. سعی کنید با چیزی شروع کنید که بیشترین احتمال را برای ایجاد نتایج مورد نظر شما دارد، سپس پس از ایجاد یک خط پایه، از آنجا گسترش دهید. در اینجا می‌توانید نحوه تنظیم ردیابی تبدیل در Google Ads را بیاموزید.

در شبکه های اجتماعی پولی، باید همین کار را انجام دهید، اما با بازاریابی مجدد وب سایت و پرسوناهای هدف که به دقت ساخته شده اند. در شبکه های اجتماعی پولی باید هدفی را که به دنبال آن هستید تعیین کنید و چندین تبلیغ را امتحان کنید که با آن هدف هماهنگ باشد.

در اینجا می توانید نحوه تنظیم پیکسل فیس بوک خود را بیاموزید.

تنظیم پیکسل فیس بوک - گزینه فقط متا پیکسل

همچنین ممکن است بخواهید API تبدیل Facebook را برای کاملترین ردیابی تنظیم کنید.

مرحله میانی: شروع تست

این همان چیزی است که من از آن به عنوان فاز میانی یاد می کنم، جایی که شما رزولوشن های مختلف را آزمایش کرده اید و متوجه شده اید که چه چیزی کار می کند. شما هزینه های اولیه این تبلیغات را کاهش داده اید و آماده اید تا انواع این پیشنهاد را به روشی علمی تر آزمایش کنید. اینجاست که می توانید تست A/B را شروع کنید.

در فیس بوک AB تست تغییر دهید

مرحله توسعه: آزمون خود را اصلاح کنید

این جایی است که شما مطمئن می شوید که چه کسب و کاری در حساب شما وجود دارد. هنگامی که یک حساب کاربری در این مرحله است، شما می خواهید راه هایی برای رشد پیدا کنید، اما این کار را در چارچوبی انجام دهید که موفقیت آمیز بوده است. در این مرحله از بازی، شما می خواهید به شدت با تغییرات نسبتاً کوچک در تغییرات تست کنید تا ریسک عملکرد ضعیف را به حداقل برسانید. آزمایش‌های پرخطر باید جدا از کمپین‌های آزمایشی خودشان باشند که در حال حاضر کسب‌وکار را برای شما هدایت می‌کنند.

صبر برای آزمایش کمپین کلیدی است

نکته اصلی که باید از این توصیه استفاده کنید این است که تبلیغات جدید و زودرس را بسیار ضعیف تر از آنچه برخی از افراد دیگر اشاره کرده اند در نظر بگیرید. اگرچه همه می‌خواهند یک تاچ داون درست از دروازه به دست بیاورند، اما صبور بودن با حساب‌های پولی و رشد خود به عنوان یک بازاریاب بسیار ارزشمندتر است.

اتکا نکردن زیاد به داده ها برای تصمیم گیری سریع به شما این امکان را می دهد که خلاقیت بیشتری داشته باشید و توانایی های بازاریابی خود را پشت سر بگذارید. اگر از همان ابتدا نسبت به ایده های جدید بازتر باشید، اساساً مدت زمانی را که در غیر این صورت برای آزمایش تغییرات ظریف در یک ایده صرف می کنید، کاهش می دهد. برای موفقیت بلندمدت در تبلیغات، باید ریسک‌هایی را بپذیرید تا مبنای بهتری برای آینده تعیین کنید.